Rare Pokemons Hunters

Forum stowarzyszenia Rare Pokemons Hunters

#1 2013-05-02 15:51:21

Ashan05

Administrator

Zarejestrowany: 2013-05-02
Punktów :   

Trening pokemona - Poradnik

Często widzimy pokemony, które są źle trenowane a wielu graczy zadaje sobie potem pytanie "co zrobiłem źle?", "jak powinienem trenować mojego pokemona?". Ten poradnik powinien rozwiązać nasze wątpliwości co do tego.
Sala treningowa
Pierwszą najważniejszą rzeczą jest nasza salka pokemon, a to jest przykładowa salka jednego z moich pokemonów :
http://i.imgur.com/XoMctwq.jpg
Ten pokemon to Slowpoke trenowany od 1lv, w tej chwili ma 33 poziom. Tak powinna wyglądać nietrenowany pokemon.
http://i.imgur.com/uqclqCh.jpg
To już jest salka Dragonite'a expionego od 1lv i trenowanego po 40lv. Początkowo był trenowany w "Atak fizyczny" do ceny 200.000Y za +1 do tegoż ataku  Następnie trenowałem hp do tej samej ceny. Od niedawna zacząłem trenować obronę..dlaczego? Obrony się nie trenuje, dopóki nie skończycie treningu ataku i hp(Niżej wyjaśnię różne rodzaje trenowania). Tej obrony nie musicie trenowac, ja jednak robię to ponieważ chcę, aby moje poki były najlepsze (xD)
Teraz wam opiszę trenowanie różnych pokemonów  :
 Sp. atk i HP :
- Trenujemy w ten sposób pokemony, które w przyszłości będą bazować na atakach specjalnych . Zazwyczaj trenujemy najpierw SP.Atak do ceny 200k~ za jeden trening, a potem HP.
 Atak i HP
- Trenujemy w ten sposób pokemony, które w przyszłości będą bazować na atakach fizycznych. Zazwyczaj trenujemy najpierw Atak do ceny 200k~ za jeden trening, a potem HP.
Samo HP
- Trenujemy tak pokemony którym nie potrzebne są inne statystyki. Przykładem takiego pokemona jest Hypno, który dzięki atakowi Psych Up potrafi skopiować statystyki przeciwnika. Oczywiście Hypno możemy też trenować standardowo w HP i sp.atk, ale to zależy od upodobań.

Oczywiście, po skończonym treningu, możecie trenować obrony, a "tankom" obrony trenować można już po skończonym treningu HP.
Jak poznać, jak mam trenować mojego pokemona? W atak czy sp.atak?
http://i.imgur.com/YyDJG.jpg Jest to atak fizyczny, jego moc jest zależna od tego jak dużo ataku posiada nasz pokemon.

http://i.imgur.com/poJHm.jpg Atak specjalny, zależny od sp.ataku.

http://i.imgur.com/xkrzB.jpg Ataki Statusowe. Jedne z ciekawszych, pokemony z dobrymi statusowymi są cennymi nabytkami w naszej drużynie. Te posunięcia mają działania które oddziałują na naszego pokemona (leczą, zwiększają statystyki) bądź na przeciwnika (zatrucia, oszołomienia, usypania). Nie są zależne od żadnej statystyki.

Musimy teraz sprawdzić, które ataki mają lepszą efektywność w praktyce (posiadają większą moc, lepszą celność bądź posiadają dodatkowe efekty). Najlepiej wykorzystać w tym celu pokedex, wyszukując to co nas interesuje.
Przykładowo ataki Pikachu  : http://scr.hu/0fuk/vjgis
Porównujemy siłę najlepszych ataków i przyrosty..dlaczego przyrosty? Ponieważ, gdy nasze najlepsze ataki są atakami specjalnymi, a przyrost do sp.ataku jest gorszy o 2, o 3 punkty, nie opłaca nam się uczyć tego pokemona takich ataków. W takich przypadkach najczęściej kupuje się TM'y, albo w ogóle trenuje się innego pokemona
Pokemon jest przetrenowany ? Co to znaczy?
W grze istnieje skrypt, który uniemożliwia pokemonom na niskich lvlach uzyskania wysokich statystyk. Wyobraźcie sobie pokemona na 1lvlu z statystykami ponad 200... no własnie.

Na czym to polega? Jak to poznać? Musimy uważać podczas treningu z naszym pokemonem, jak zauważymy że przy trenowaniu jednej statystyki rosną też ceny innych ( jeżeli jest wszystko ok to nie będą ceny się zwiększać) powinniśmy zaprzestać dalszego treningu, i wznowić go za kilka lvli. W chwili obecnej, jeżeli mamy pokemona od 1lvla (bez treningów losowych) to przypada nam pewne 8 treningów na każdy poziom, który wbijemy.

Jak tego uniknąć? W ostatniej aktualizacji zostało wprowadzone, że pokemonom po 40lvlu nie spadną już więcej ceny treningów. Kiedyś trzeba było czekać nawet do 65/70 lvla by zacząć trening by pokemon był całkiem dobry, teraz możemy zainwestować całe nasze pieniądze na tym lvlu bez obawy o przetrenowanie. Oczywiście trenujemy tylko 1 statystykę, następnie HP, jak to zostało wspomniane wyżej.


"Do każdego więc, który się przyzna do Mnie przed ludźmi, przyznam się i Ja przed moim Ojcem, który jest w niebie.Lecz kto się Mnie zaprze przed ludźmi, tego zaprę się i Ja przed moim Ojcem, który jest w niebie. "
Mt, 10, 26-33

Offline

 

#2 2013-05-02 16:31:28

 slizgi5

Założyciel

Skąd: Różanki
Zarejestrowany: 2013-05-02
Punktów :   

Re: Trening pokemona - Poradnik

Fajny poradnik, myślę że jak do Stowarzyszenia dojdzie troszke "mało kumatych" osób to poradnik przyda się im na pewno

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Czat pl java www.polskitruckworld.pun.pl czarodziejskie zaklęcia erotyka kobiety do18lat jak zabarwic roze na niebiesko